#Thomas Schreiber

Thomas Schreiber: a D-Day a Szajna partjáról nézve
 

Thomas Schreiber: a D-Day a Szajna partjáról nézve

A Franciaországban is oly sokáig és méltán csodált, egyenesen Közép-Európa „Wunderkindjének” tartott Orbán Viktorról itt ma már úgy beszélnek, mint másfél évtizeddel ezelőtt a szlovákiai Meciarról, és mindenképpen mélyebbnek tetsző aggodalommal, mint Lech Kaczyskiről, amikor ő irányította Lengyelország kormányát öt-hat évvel ezelőtt.

Thomas Schreiber Thomas Schreiber

 

"Minden perccel közelebb kerülünk a szocializmushoz"

Ötvenöt év távlatából sokaknak úgy tűnhet, hogy ami Magyarországon 1956. október 23-án történt, az hirtelen forradalmi kitörés volt, amelynek szinte csak napokkal korábban volt némi előzménye, az egyetemi ifjúság jól ismert szerveződése. Valójában azonban a hangulat már szeptemberben „forradalmi” volt, és nagyon sok ember érzékelte a változásokat. Ezt illusztrálja egy párizsi tudósító korabeli beszámolója is.

Szegő Iván Miklós Szegő Iván Miklós

A jobboldali kormányzás nem alternatíva? Thomas Schreiber dilemmája
 

A jobboldali kormányzás nem alternatíva? Thomas Schreiber dilemmája

Az 1929-ben Budapesten Schreiber Tamásként született Thomas Schreiber Életmorzsák címmel most megjelent önéletrajzi kötete a szerző súlyos dilemmájáról árulkodik. Szociáldemokrata érzületeinél fogva Schreiber szíve a magyar baloldalhoz húz, ám közben nem akar tudomást venni arról, hogy létezik a szélsőjobbon kívül egy demokratikus konzervatív párt, a Fidesz is. Választási győzelme esetén ez a párt kormányt alakít;. ez még nem tragédia, ettől még nem lesz fasizmus Magyarországon.

unknown unknown